Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminář Marcuse Wolfa a Sabiny Burns

7. 10. 2007
 

Seminář Marcuse Wolfa a Sabiny Burns


Tak jsem se konečně dočkali. Konal se seminář s Marcusem a Sabinou na který všichni netrpělivě čekali a to i proto, že další den tito příjemní němci, rozhodcovali i první závody ve freestylu pořádané v české republice.

Já a Sárinka jsme si zbalili vše potřebné a v sobotu ráno vyrazili do Prahy, kde se seminář konal. Samozřejmě, že pár věcí jsme zapoměli, ale disky a dobrou náladu jsme měli sebou a to je to nejdůležitější :). Po příjezdu na místo jsme se nasvačili a to už se začali sjíždět další nadšenci :) nejen z české republiky.

Jsme tu všichni a tak můžem začít. Marcus se Sabinou nám ukázali základní hody, které jsme před jejich zraky pilovali ve dvojicích. Nechtěl bych se vychloubat, ale tyto hody jsem já a Lucka zvládali vcelku obstojně, tak nám Sabina ukázala první trik. Tento trik se bohužel skládal i z malé taneční vložky a tak jsem u toho nevypadal moc ladně :) , ale na mojí obranu musím říct že ani Lucka u toho nevypadala příliš tanečně :)

Dali jsme si kratoučkou přestávku na oběd a pak s napětím čekali co nám tito příjemní němci ukážou za triky a jak navázat určité triky za sebe aby to bylo plynulé a oku lahodící :) Bylo toho spoustu a jen škoda, že si člověk nemůže vše zapamatovat. Přece jen mi v hlavě něco utkvělo z těch desítek variant nejrůznějších hodů, otoček atd. a náš cíl je se něco z toho naučit a zařadit do sestavy. V tu dobu už na mě Sárinka smutně koukala od plotu, že já si hraju s diskama a jí žádný nepůjčím :) , ale i to se mělo brzy změnit.

M & S si nás rozdělili do skupin ve kterých si nás postupně brali jednoho po druhém i s našimi čtyřnohými kamarády a radili se vším, co jsme potřebovali. Samozřejmě, že jsme bedlivě poslouchali i rady co udílejí ostatním, protože nebyl čas ani možnost se zeptat na vše. Já jsem se třeba ptal na způsob jak vylepšit naší tzv. cestu kolem světa a pak na provedení některých přeskoků a odrazů. Sárinka poslušně vše dělala a to i s Marcusem, jí je v podstatě jedno kdo ten disk drží hlavně že je pro ní :) a tak Marcus prohlásil že je to „Fany dog“ :))

Přišlo i na jejich ukázku, která byla moc hezká a hlavně jsem obdivoval provedení hodů v tak silném větru, co panoval na odkrytém cvičáku ZKO Letňany. Pak přišla řada i na nácvik hodů na minidistance. Pilně jsme trénovali, protože kdo nás zná tak ví, že tato soutěž nám vůbec nejde a v podstatě zde vždy ztratíme spoustu bodů v závodech, které nás stojí dobré umístění :) Po dlouhém zástupu pejsků jsme přišli na řadu my. Sárinka zas pořádně natěšená na talíř, vystřelila jak raketa za prvním hozeným diskem, ale nechytla.Dalších pár pokusů bylo taky marných a tak se nás ujal Marcus. První věc, co nám doporučil vzít si jinou barvu disků než bílou. Úsměvné bylo hlavně to, že Sárince hodil čtyři talíře a ona všechny chytla :) Po první jsem si říkal náhoda, po druhém jsem kroutil hlavou, po třetím se na mě už Marcus  otočil a s úsměvem řekl, že nevidí problém a po čtvrtém jsem si připadal jak břídil. Jenže pak už to vypadalo jako vždy a Sárince disky vypadávaly z pusinky a nebo je s velkou chutí míjela :) Pár rad jsme dostali a tak doufáme že se třeba časem zlepšíme.

Zjistili jsme, že už je dost hodin a tak se seminář ukončil. Musíme jít přeci spát, vždyt zítra jsou první závody v české republice a má se na nás taky přijet podívat naše druhá polovina rodiny Mamina a Dáňa!!!