Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náš začátek

17. 7. 2007
 

Naše začátky


    Naše Sárinka byla vždy, už jako štěnátko, hodně praštěná a rozlítaná. Běhala za vším co jsme jí hodily a nikdy neměla dost. Byl velký problém jí vyběhat, ještě když bydlíme ve velkém městě a prostor pro venčení pejsků je u nás hodně omezen. Dojíždíme každý víkend na chalupu a zde jsme také členy místního kynologického spolku.

Obrazek

    Na konci léta 2005 jsme se seznámily s Jakubem ( šef trenér ) , který nám ukázal dogfrisbee. Sárinka byla z létajícího talíře nadšená a mě se tento sport také zalíbil. Tak jsme začali s trénováním. Ze začátku nám stačilo že se sárinka po pár minutách honění a chytání disku pořádně unaví. Jak to tak bývá tak z myšlenky o tom že máme skvělý způsob jak naše čtyřnohé torpédo unavit, jsme si začaly pohrávat s myšlenkou naučit se nějaké triky jako předváděl Jakub s Hupi. Jakub nám ukázal pár videi na internetu a musím říct že jsem jen mlčky koukal co všechno se dá společně provádět.

    Na podzim Jakub odjel do Skotska a my na trénování zustaly sami, sice jsme se snažily naučit něco nového ale bez dobré rady to jde těžko. Přišlo zimní období a tak jsme schovaly talíře do skříně a jen občas je vytáhly. Na Jaře 2006 jsme ale nelenily a začaly snovou chutí a vizemi trénovat. Jakub přijel ze Skotska a hned nás lákal na první závody v dogfrisbee které se konaly v Polské Vratislavi. Nejdřív se nám to zdálo jako dobrý vtip ale znáte ho, pořád nás přemlouval a mi nakonec souhlasily.

Obrazek

    Začaly jsme trénovat prvky naší první sestavy. Měl jsem radost že nám to jde. Sárinka byla dosti chápavá a tak už za pár týdnů jsme měli sestavu hotovou. Sice žádné složité prvky, ale jak já tak i mamina jsme měly radost že jsme tu naší kozu ( Sárinku ) něco dokázaly naučit. V této době dokonce vzniknul i náš originální začátek sestavy a to válení sudů.

    Plní očekávání jsme vyrazily na první závody ale to už je jiná kapitola ......

 

Náhledy fotografií ze složky Naše začátky