Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wroclaw 2009

12. 8. 2009
 

Wroclaw 2009


    Na závody v Polsku se vždy těším, jde totiž o skvěle zorganizované závody s příjemnou atmosférou a hlavně taky vždy je spousta diváku. Jako tradičně jsem se na cestu vydal s Yvou a Míšou a tentokrát snáma na zahraniční zavody vyjela i Jana :) Ještě jedna změna v obsazení byla a to, že konečně mohla závodit i Aurinka :) Cesta byla tentokrát krátká a ubytování taky proběhlo vpohodě. V kempu jsme se sešli s ostatníma čechama a večer řádně diskutovali nad závodama :) Nebudu ale zdržovat psaním o diskuzi a přejdu rovnou na závody, protože to je poprvé co budu soutěžit s dvěma pejskama :)

Obrazek

Sobotní první kola :


    Se Sárinkou jsem se jako vždy zučastnil kategorie OPEN a Aurinka šla kvuli svému věku do Young Dog. Spousta lidí byla překvapená, když po mém boku viděla toho natěšeného malého boxera :)  Jelikož třída Open byla letos kvalifikační na finále USDDN do ameriky tak zde byla opravdu velká konkurence. Sárinka a já jsme předvedli svůj standart a já byl spokojenej, ale musím se přiznat že jsem se tentokrát soustředil na vystoupení s Aurinkou. Bylo to naše poprvé :)

Obrazek

Young Dog:

    Kdykoliv jsem to naše malé šídlo vyndal z klece tak hledala frisbee a bylo na ní vidět, že si nic nedělá z atmosféri závodu. To už jsme se pomalu chystali na start. Poprosil jsem Kubu jestli mi Aurinku vypustí na začátku sestavy, abych ukázal jak je natěšená. Samozřejmě že souhlasil, ale to netušil co ho přitom čeká :) Aurinka jakmile viděla že odcházím někam dál s frisbee tak byla k neudržení :) Kuba měl co dělat aby jí udržel. Musím taky říct, že na tyto závody jsme jeli, aniž bychom měli kousek sestavy. Muj plán byl hrát si sní :) a ukázat její zapálení pro hru s frisbee. To už jsem kubu osvobodil a zavolal si na tu malou raketu :) Aurinka přiběhla a mi začli. Bylo to všechno moc rychlé, aurinka pracovala skvěle a já snad nestačil mít ani trému :) Ukazáli jsme vše co jsme mohli a odcházeli se skvělým pocitem :)

Obrazek

Co ta prokletá MD

Tentokrát nebyla prokletá. Sárinka pochytala své 3 talíře na 7bodu čím mi udělala velkou radost, musím říct že sárinka byla ve skvělé formě. Poslední dobou se mi zdá, jako by jí něco limitovalo ale zatím se nijak bolestivě neprojevuje tak snad je to vše ok. Tady ale byla skvělá. Aurinka byla taky moc šikovná, pochytala taky tři talíří za 7,5 bodu a všem ukázala jakej je to dravec a letec :)

    V sobotu se dařilo všem českým zástupcům v kategorii open a SMD na tom bylo jako vždy tradičně velmi dobře duo Kuba a Lucka se svýma pejskama. Největší překvapení pro mě, ale přišlo při vyvěšení výsledků po prvních kolech. Aurinka byla totiž průběžně 2 v mladých psech. To bylo velké překvapení ale zároven na mě dolehl i pocit co zítra :)

Obrazek


Nedělní finále :


    Okolo hriště se zas sešlo spousta diváku, vše nasvědčovalo že to zas bude finále jak má být. Sárinka šla nařadu před Aurískem. Stejně jako včéra makala na 100% a já si to sní skvěle užil. Takové dvě vyrovnané a hezké sestavy už jsme dlouho neměli. Byl jsem spokojenej a tušil, že se udržíme víše než jsou poslední místa. Musím říct že poslední donou i díky zlepšenému MD už nám to poslední místo nepatří a za to jsem moc rád :) 

    Pomalu se mi ale vkrádala do rukou a mysli nervozita z vystoupení s Aurinkou. Vždyt to jsem ještě nezažil abych musel obhajovat stupně vítězu ve druhém, kole. Začátek byl stejný jako včéra, Kuba měl co dělat aby tu mojí holku udržel. Aurinka byla tak natěšená , že když přiběhla ke mně tak do mě vší silou nabourala :), pak se jí nechtělo moc okolo a já znervozněl. Druhá sestava nebyla tak plynulá a tak hravá jako ta první a tak jsem neodcházel s uplně dobrým pocitem, že jsme zvládli udržet stupně vítězů.

Obrazek


Vyhlášení :


    Na vyhlášení jsem se těšil i se ho tak trochu bál. Přál jsem si zůstat na bedně a tak udělat radost i zbytku rodiny co zůstala doma a těšila se na první pohár za umístění dogfrisbee :) Dokázali jsme to, Aurinka udržela druhé místo a mi mohli oslavovat. Obě holky byly moc šikovné a zasloužili si pochvalu. Uvidíme na příštích závodech , jaké to bude :)

odkaz na video aurinky http://www.youtube.com/watch?v=Hj3z4Q0oEKE&feature=channel_page

 

Náhledy fotografií ze složky WroclaW 2009