Jdi na obsah Jdi na menu
 


Warszawa 2008

20. 10. 2008

 

Warszawa

finále polského poháru


    Už na semináři u Marcuse a Sabiny jsme se dohodli, že pojedem na poslední závody do Polska. Měla to být generálka na ME. Osádka auta se neustále měnila a pár dní předem jsem myslel, že pojedu jena Míša. Nakonec se snáma svezla ještě Lucka a Verča. Dvě usměvavé děvčata z Olomouce. Je pravda že se nám tím cesta prodloužila asi o 200km ale, pořád lepší se o náklady čtvrtit než jen půlit :) Cesta byla opravdu dlouhá, já z ústí jsem vyjel kolem 7 hod a do kempu ve Warszavě jsme dorazily někdy kolem 22hod.

    V sobotu se konal kvalifikační závod polského poháru. Finálový závod, kam postupují jen ti nejlepší ze třech závodů konaných po celém polsku, se konal v něděli.

    Rozhodčí byli naši dobří známí a to Sabina s Marcusem :) Sabina holka jedna měla zraněné koleno a tak jsme se dlouho bavili tím jak jí Marcus opečovává a dokonce jak dělá hradní stzráž u záchodu :) v ruce místo pušky měl berličku :)

    Do sobotního závodu jsem šel stím, že bychom se mohli pokusit porvat o postup do nedělního finále. První sestava se nám moc nepovedla. Sárinka měla sice ohromný zájem o disky, první minutu jsme prolítli uplně suprově ( říkala i Sabina ) ale ve druhé jsem se zamotal, Sárinka přestla pouštět a tak dojem nic moc. Je to asi i tím, že to co jsme měli netrénováno nám právě při tom jak se Sárinka zlepšila v chytání, pouštění vystačí jen tak na těch 70- 80 sekund a zbytek musím improvizovat. Kdo zná závodění ví že to není ono :)

    Po krátké pauze nás čekal MD. Je to disciplína která nás trápí už od začátku našeho závodění. Jenže celý týdení seminář u M a S jsme na tom pracovali :) takže jsem doufal ve zlepšení. Zlepšení přišlo. Sárinka pochytala čtyři talíře, sice všechny v 1b zóně ale byl ztoho náš osobní rekord a to 5b. Byl jsem hrozně štastný a spokojený že se nám třeba začne i v MD dařit.

    Do druhého kola, jsme sice nenastupovali z posledního místa, ale kvalifikace do neděle už byla daleko :( Řekl jsem si že si druhé kolo užiju a taky to tak vypadalo. Sárinka běhala a chytala a já měl moc dobrý pocit z naší sestavy. Myslím že generálka na evropu se povedla. Večer jako vždy jsme grilovali a popíjeli. Jako vždy panovala dobrá nálada. Musel jsem jít brzo spát ( někdy o půlnoci ) protože mě strašila zítřejší celonoční jízda domů.

    V neděli se konal fináloví závod polského poháru. Bylo zde vidět spoustu kvalitních sestav. Ani české dvojice se neztratily. Jako zpestření proběhl závod skok do víšky. Samozřejmě soutěžili pejsci. Sárinka si vedla docela fajn, vzali jsme si i osobní trenérku Lucku. Jako bývalá sedmibojařka musela vědět jak na tu tyčku ne :) Sice jsme nevyhráli, ale myslím že jsme obsadily 5 místo :)

    Pak už jen vyhlášení, nasoukání do auta a marné hledání něčeho k jídlu na polských benzinkách :) Cesta byla dlouhá, sice se holky snažili neusnout ale nakonec celé auto spalo. Po příjezdu do čech jsem už taky byl unavený, ale probudilo mě zjištění že nešla zařadit rychlost. Naštěstí to nebylo nic vážného, protože místo řadící páky jsem šahal Lucce na špičku nohy, jelikož si je musela natáhnout ze zádu až do předu :) Tak jsem jí za odměnu zbudil a ta to do olomouce odřídíla. Tam jsme se s holkama rozloučili a pokračovali s Míšou v cestě do Prahy a pak já sám do Ústí. Cestou jsme se střídali. Cesta byla náročná, ale závody za to stáli. Snad se nám na evropě bude dařit stejně a nebo ještě trochu lépe.