Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stromovka Discdog Freestyle

3. 8. 2008
 

Stromovka Discdog Freestyle


    Letošní závody v pražské Stromovce určily MR ve freestylu. Takže závodníku bylo přihlášeno spousty. Letos český discdog klub pořádá i ME a tak se tyto závody staly i generálkou na pořádání závodů, abychom vychytali poslední chybičky a zjistili, co ještě musíme připravit. Jako už tradičně na českých závodech byla hojná účast i ze zahraničí. Závody byly jednodenní a tak kvůli spoustě závodníků, bylo druhé kolo jen pro kvalifikované a to pro mě a Sárinku znamenalo, že budem muset podat pořádný výkon hlavně v MD abychom ve freestylu open postoupili do druhého kola.

Obrazek

    Už od nedělního rána to vypadalo, že bude velké vedro a tak jsem se snažil Sárinku držet v chládku a moc jsem jí neunavoval, aby byla natěšená až se dostane z boudičky. Chopil jsem se i pořadatelství a tak jsem ani na ní neměl moc času :( Venčení obstarávala jako vždy Jana, které tímto děkuji :) Jak čas plynul a závodníci ukazovali své freestylové sestavy bylo mi jasné, že i sestava se nám musí povést :).

Obrazek

    No a je to tu. Za chvíli jdem na věc. Sárinku jsem vyndal z boudičky a šel jí vyvenčit, bylo na ní vidět, že je natěšená a tak mi něco říkalo, že se nám povede :) Ještě pár povzbuzení od kamarádů a políbení prstýnku, protože Mamina ani Dáňa nemohli přijet tak aspoň tak na dálku pro štěstí. To už jsme stáli ve prostřed hřiště a pomalu se připravovali. Sárinka vypadala nabuzeně a že ty placaté disky snad sežere :) Dal jsem povel zvukaři a už to jelo. Pacinky, pusinky a pak sudy. První vyhozené talíře a Sárinka všechny pochytala a to mě vždy nakopne. Sestavu jsme prolítli a já měl z ní skvělý pocit. Ostatní nám taky říkali že to bylo super a že ta moje holka skvěle chytala. Měl jsem radost že se nám to povedlo a doufal že něco pochytáme v MD.

Obrazek

    Sárinku jsem uklidil do boudičky a dál se věnoval organizaci. Čas letěl jako voda a už se blížilo naše vystoupení v MD. Musím říct že jsem byl docela nervozní, protože jsem věděl že musíme podat výkon na hranici našich možností abychom šli do druhého kola. (kdo nás zná ví že máme problém v distančních závodech) 

Obrazek

    No a je to tu. Jdem na věc. Bohužel se nám moc nevedlo a chytily jen jeden talíř za 2 body a to na postup nestačí :( Moc mě to mrzelo, protože Sárinka byla výborná a chtěl jsem jí umožnit závodit i ve finálním kole, ale co i tak jsme spokojeni a máme dobrý pocit.

    Mistrem republiky se stal zaslouženě Michal a Jesse. Jejich druhá sestava se jim povedla na 150% a záslouženě vyhráli.

    Ted už jen loučení a balení, ale dobře je, že generálka v pořadání závodů se nám vyvedla a žádné organizační i časové problémi nenastaly, tak se nám to ME snad také tak povede :)

 

Náhledy fotografií ze složky Stromovka Discdog Freestyle 2008