Jdi na obsah Jdi na menu
 


ME 2008

5. 10. 2008
 

ME 2008 v Mnichovicích u Prahy
    Letos ME pořádal český Discdog klub, tudíž to pro spoustu jeho členů, ale i nečlenů ( kamarádů ) znamenalo, že letošní vrcholnou akci si nebudou užívat jen jako závodníci. Nebudu vyprávět o pořadatelství, ty co to zažili vědí a ty co nezažili neuvěří, co je to práce :)

Obrazek

    Panovalo docela zimní počasí, lidem sice moc nesvědčilo ( hlavně večer ), ale třeba pro Sárinku bylo ideální. Soutěže začali už v pátek, ale to se nás netýkalo a tak jsem všechny síly vrhl do pořadatelství a byl jsem taky rozhodčí na distanční závod Quadruped. Sárinka celý pátek strávila v boudičce, ale občas jsem jí vytáhl, jinak by mi tam bez kožíšku umrzla :)

Obrazek

    Naše chvíle přišla až v sobotu. Tentokrát jsme už nespali ve stanu, ale přemístili jsme se do šatny. Zde bylo přece jen tepleji a tak se nám ráno vstávalo lépe. Sobotní den se rozjel závodem v MD a pak už šli na plac první závodníci v kategorii OPEN. Mezi nima jsem byl i já se sárinkou :) Spousta čechů šla v tak zvaném českém bloku a všem před námi se sestava podařila, mě se líbila hlavně Yva s Chase, Míša s Arnikou. Už se pomalu začala blížit naše chvíle. Před vystoupením jsem se rozhazoval s Luckou, protože ta šla těsně po mě a to v takzv. bloku šampionů :) Přede mnou šla totiž loňská vítězka Sabina s Crazi, pak já, a ob sestavu šel Marcus a po něm Lucka s Dixi.

Obrazek

    Jakub nás jako vždy představil, že těd uvidíme nevídané plemeno v dogfrisbee a to boxera, Holandští závodníci zpozorněli a my šli na věc :) Musím říct, že vítr co panoval v sobotu nebyl opravdu náš kamarád, tak jsem na začátku sestavy nemohl sárinku tak rozeběhnout, ale potom jsme se do toho obuli a šlápli pořádně do pedálu. Sárinka makala suprově a i já jsem sestavu nekazil. Zklidili jsme zasloužený potlesk a soustředili se na MD.

Obrazek

    Po pár hodinách mrazu jsem vytáhl Sárinku z domečku, šli se vyvenčit a rovnou na start. Samozřejmě jsem před tím sárinku trochu rozehřál. Doufal jsem, že pokoříme náš osobní rekord v MD 4,5 bodu, který jsme udělali před 14dni ve Waršavě, kde sárinka chytla 4 talíře. To co Sárinka předvedla bylo super. Každý kdo nás znal nám tleskal, protože sárinka pochytala znovu 4 talíře, ale tentokrát dohromady za 11bodů. Jakub dokonce pronesl do mikrofonu že nemá slov :) Já jsem za tou mojí holkou vletěl na plac a pořádně se s ní pomazlil, protože to byl náš nejlepší výkon a taky jsem věřil, že díky tomu nepropadnem na konec startovní listiny. Sobota byla pro nás úspěšná. Obsadily jsme 34 místo ze 44 soutěžících. Měl jsem radost, ale zároveň novou výzvu před sebou, nechtěl jsem spadnout o více než 5 příček :)

Obrazek

    Do neděle jsme se Sárinkou probudili s nervozitou a velkým očekáváním, jak se nám povede druhé kolo. Měli jsme dost práce s přípravou závěrečného ceremoniálu a tudíž jsem nějak nedával pozor kdy jdeme. Najednou už nás Jakub hlásil v pořadí. Jana mi vyvenčila Sárinku a já se zatím připravoval. Pomáhala mi Lucka, která šla po nás do druhého kola super MD. Pořádně mě rozběhala :) a rozházela, ale to už jsme byli pomalu na řadě. Sárince jsem hodil ještě dva talíře a u toho zjistil, že ta mrcha odmítá jít skrz :) Nebyl čas jí nějak přesvědčovat, protože už jsme byli na řadě. Lucka nám podala talíře, do kterých asi dala kupu štěstí, protože druhá sestava byla fantastická, ale to předbíhám :) Sárinku jsem si posadil, podali jsme si pacičky a dali oblíbenou pusinku, pak jsem začal couvat od ní na sudy. Sárinka mě ale dostala, protože začala svou sestavu dříve, prostě byla natěšená a tak vystartoval dřív. Naštěstí jsem zareagoval a hodil jí talíř. Pak už moc nevím, co se dělo, ale vím že jsem to hřiště přeběhl asi třikrát, slyšel jsem ohromnou podporu od všech a vím že ta moje holka čtyřnohá byla fantastická. Vše se nám povedlo a byla z toho nejlepší sestava za dobu od Verdenu ( kde jsem získali cenu za nejlepší shouw ). Zklidili jsme potlesk a já byl štastnej, že se nám to tak povedlo.

Obrazek

    Konečné umístění bylo taky fantastické a to 31 z 44 závodníků. Takže jsme naopak poskočili ve výsledkové listině o pár příček. Málem jsme taky vyhráli letitou sázku nad Míšou s Arnikou, kteří po nevydařené druhé sestavě skončily těsně před námi.

    ME se stal Marcus Wolf a Cato , musím říct že jemu jsem to letos přál. Komletní výsledky najdete na stránkách http://www.dogfrisbee.cz/.

    Byla to náročná akce, ale i krásná. Díky ME jsem dostal novou chuť do závodění a tak se Sárinkou budem příští rok ještě lepší :)
 

Náhledy fotografií ze složky ME 2008