Jdi na obsah Jdi na menu
 


DCDC Polsko Wroclaw 2008

13. 6. 2008

DCDC Polsko 2008

 

Wroclaw

Po dvou letech závodění v dogfrisbee se vracíme tam kde to vše začalo. V polské Wroclavi totiž začala naše závodní kariéra :) a také tu vznikla skvělá parta lidí, která se zde sešla i na letošních závodech a přivezla sebou i dva nové členy a to Tomáše a Slávka. Já jako obvykle dorazil se svojí oblíbenou posádkou „pražáků“ Míšou a Yvou. Přijela taky Lucka, Markéta, Verča, Jakub, Tomáš, Slávek a na vše dohlížela p. Urbášková.

Obrazek

 Závody začínaly v sobotu v podvečer minidistancem. Tato disciplína není pro nás, ale Sárinka si chytla ten jeden svůj talířek a to za 3,5 bodu. Takže u mě panovala velká spokojenost. Asi nejvíc zazářila dvojice Jakub a Lucka, nutno podotknout že jako obvykle :) Konalo se jen jedno kolo a tak velmi brzo bylo po závodech a mi se rozjeli hledat nějaký ten kemp na přespání.

Obrazek

  Hledání bylo náročné, ale nakonec úspěšné. Po ubytování jsme vyrazily do oblíbeného Tesca nakoupit něco na gril. Nevím jestli poláci Tesco každý rok stěhují, ale třikrát jsme byly ve wroclavi a pokáždé jsme byly v jiném Tescu :)  V noci byla zábava, ale ráno bylo horší :) Asi už nemůžu tolik ponocovat :)

Obrazek

  Nedělní závody začínaly druhým kolem minidistanc, ale to jsme se Sárinkou vynechaly abychom v parném dni ušetřily nějaké síly na sestavu. Minuty utíkaly rychle a mi už byly na řadě. Musím přiznat, že jsem nebyl v nejlepší kondici a Sárinka to asi vycítila. Ani pusinku mi dát nechtěla, ale to už jsme rozjeli sestavu. Sice jsme jí nešli tak jak jí máme naplánovanou, ale zas tak špatné to nebylo. Sárinka měla docela dobrý den a pochytala spoustu talířů. Odpoledne za velkého vedra jsme nastoupily na minidistanc k freestylu a tam bylo vydět že toho má můj čtyřnohý placatý čumáček už dost. Bohužel se nám nepovedlo chytit ani jeden talířek. Ve druhé sestavě se už jen tak tak vlekla ale hlavně začala i kulhat, tak jsem si řekl že nemá cenu jí nutit a asi po půl minutě jsem naše snažení ukončil :( Jak jsem později zjistil tak měla rozřízlý polštářek na přední nožičce.

Obrazek

    V Polsku jako vždy bylo k vidění spoustu skvělých sestav a mezi nimi se neztratila ani česká výprava. Výsledky najdete na discdog.cz. Česká výprava pozbírala spoustu vavřínů, ale tentokrát jsme s prázdnou neodjeli ani já se Sárinkou. Vyhrály jsme cenu za nejlepší soužití psa s psovodem a za nejlepší show nebo jak mám tu cenu pojmenovat. Musím říct že nás dost překvapily.

Obrazek

 No a pak už jen loučení, společné hledání jídla a cesta zpátky do našich domovů. Všichni jsme dobře dojeli a to je základ aby se  naše skvělá parta setkala zas někde jinde :) Zvláštní poděkování patří i Míše, protože Arnika si v sobotu zlomila drápek a tak nemohla závodit, ale pusobila jako opora celé české výpravy.

 

Náhledy fotografií ze složky DCDC Wroclaw 2008