Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bye-bye summer 2008

16. 10. 2008
 

Bye – bye summer

finále českého poháru

 

    

    Již tradiční poslední závod českého poháru a tak i celé sezony se odehrál ve Dvoře Králové. Je to spíše rozlučkový závod, ale i tak je zde vidět spoustu kvalitních výsledků a letos si troufám říct, že i v podání Sárinky a mě :) Jakub tradičně objednal skvělé počasí a tak jsme díky bohu v noci nemrzli podobně jako na evropě :) Několik závodníku a zárověn kamarádů se sjelo už v pátek na večer. Já jsem si dokonce poprvé zahrál i „skvoš“, no žádný super výkon, ale na rozběhání dobrý :) Většinu pátečního večera jsme strávili v hospodě, kde se asi vypili zásoby svařáku do konce roku :)
   

Obrazek

      Sobotní ráno nás přivítalo sluníčkem. Pomalu jsme připravili pořadatelské zázemí a hřiště. V sobotu se soutěžilo v Quadrupedu a Timetrialu

    Kvalifikační hod do Quadrupedu mě dostal do silné skupiny s Jakubem a Mirkem. O postupujícím z naší skupiny bylo v celku rozhodnuto, Jakub s Putinkou nemají asi konkurenci :) Cíl byl jasný poprat se s Mirkem o postup do finále naší skupiny. Musím říct, že mě Mirek mile překvapil když hodil krásných 35 metrů. Mě bylo jasné, že i Sárinka musíme podat výkon daleko za naším osobním maximem. Sárinka, ale v poslední době je ve velké formě, což předvedla už na evropě a ve Waršavě. jsem se do toho opřel Sárinka skvěle chytla a Mirka s kony jsme překonali o půl metru. Takže jsme šli do finálové skupiny s Jakubem. Byl to nerovný boj, ale snažili jsme se, Sárinka zachytala, ale na daleké hody Jakuba to opravdu nestačilo. Čekal nás boj v poslední šanci, zde se utkali všichni nepostupující o poslední místo ve finále soutěže. Zde jsme se se Sárinkou ještě zlepšili, já jsem hodil skvěle a Sárinka to lapila do své tlamičky na úrovni 40 metrů. Takže jsme vedli a drželi jsme postupové místo. Jenže jako poslední závodník šel Tomáš s Bobinkou a ty nás překonali, musím uznat že Tomáš si finále zasloužil, protože háže dál než já, Nejdelší hod závodu předvedl Jakub a to 58 metrů ( český mužský rekord ) ale soutěž nevyhrál, protože v poslední kole mu jindy skvělá Putinka nechytla ani jediný disk a tak vyhrál Michal s Jessem ( podle mě druhý nejlepší pár v Quadrupedu ).

Obrazek

     Timetrial je soutěž na rychlost, kdy pes musí co nejrychleji chytit a donést dva hody za úroveň 20 yardů. První kolo se nám moc nevyvedlo a skončili jsme s časem někde kolem 60sekund. Nejrychlejší po první kole byl Tomáš s Bobinkou. Druhé kolo v našem podání bylo famozní. Sárinka chytla hned dva první disky, což je základ v této disciplíně, ale holt ty naše oblouky při vracení nás stojí drahocené sekundy :) ale i tak jsme se zlepšili na 30 s. Je to daň plemene, prostě Boxer není Bordera :) Sobotní závodění skončilo a já jsem byl na tu mojí holku právem hrdý. Na konci dne jsme zahráli dlouhou partii v tradiční hře na dogfrisbee srazech a to Ultimate. Pak už se jen popíjelo, grilovalo a povídalo :)

Obrazek

    Nedělní ráno už nebylo tak přívětivé. Čekal nás závod v dogdarbe a minidistance. Celý den se nad cvičákem držel mlhový opar a drobně mžilo, ale nám se dařilo nad míru perfektně :)

    Dogdarbee je soutěž obdobná jako šipky. Na hřišti je nakreslen terč, jehož střed leží 20 yardu od startu. Jsou zde 4 zóny. Bodované 10b, 30b, 50b a prostředek je za 100bodů. Rozhoz se koná ve třech kolech po 3 hodech. Po devíti hodech, kdy sárinka nechytla jen 2 talíře jsme obsadily postupové 5 místo. To je super výsledek. Do semifinálové skupiny jsem byl nasazen s Jindrou. Jindra je těžký soupeř, protože na většině dogdarbee závodech byl vždy ve finále. Sárinka měla obrovskou formu, ale já musím přiznat, že jsem byl dost nervozní, protože jsem cítil šanci se dostat do boje o stupně vítězů. Sárinka pochytala všech devět semifinálových hodů, ale bohužel díky mé nervozitě hody nebyly tak přesné a tak většinou dopadala do 10b zóny. Souboj s Jindrou byl vyrovnaný až do posledního hodu, kde Jindra hodil Roňákovi talíř a ten ho chytil ve 30b zóně a postoupili. Byl jsem sám se sebou trochu zklamaný, ale ze Sárinky nadšený. Je to šikovná holčička.

Obrazek

      Minidistance, soutěž která nám se Sárinkou dlouho nešla a srážela tak naše výsledky ve frestylových závodech. Jenže ta moje holka boxeří se teď neuvěřitelně zlepšila a já doufal, že když se mi podaří házet tak, jak potřebujem tak i zde uděláme skvělý výkon. V první kole jsme spolu naházeli a pochytali skvělých 12b a dělili jsme se o 8 místo. Ve druhém kole se většina týmů zlepšila , ale mi se Sárinkou jsme zůstali také u skvělého výkonu a to 10b. Takže obrovské nadšení a 11 místo celkově. Byl jsem na tu mojí holku právem hrdý. Vždyt ještě před čtvrt rokem jsme stěží nasbírali dva - tři bodíky. Ten týdenní seminář u Sabiny a Marcuse se vyplatil.

Obrazek

       No a byl konec, zbalit rozloučit se :( a štastně dojet domů. Ještě nás čeká schůze a to bude letos poslední sraz se všema super lidma od dogfrisbee.Doufám, že Sárince forma vydrží a příští rok se nám bude dařit jako na letošních posledních třech závodech.


Pozor, měli jsme sebou i naše štěnátko boxera Aurinku a ta už se začíná taky projevovat jako skvělý talíř nadšenec a tak uvidíme, jestli příští rok přibyde druhý boxer na startech frisbee závodů.


   

 

Náhledy fotografií ze složky Bye-bye summer