Jdi na obsah Jdi na menu
 


Assen UFO

31. 7. 2009
 

Assen UFO

(Holandsko)


    Tentokrát jsme se vidali do Holandska na závody podle asociace UFO. Tyhle závody našla Míša, a ikdyž jsme říkali že nás Holandsko moc neláká, tak jsme neodolali vyzkoušet si závodit podle jiných pravidel :) Tentokrát jsme se přihlásili všichni do začátečníku, neznali jsme úroven, ale hlavně jsme chtěli mít klid na pozorování kategorie Open UFO. Po hromadném naložení v praze jsme virazili. Cesta probíhala vpoklidu. Našli jsme i krásný kemp v holandsku. Je pravda, že tato země je překrásná a města ještě hezčí.

Obrazek

Sobota :

    Pořadatelé byly tentokrát milí a vstřícný a je pravda že i dost free. Závody začali s 90min spožděním a to si rozhodčí ještě po prvních 6 soutěžících vzali pauzu na obídek :) Díky odlišné organizaci se ale závody neprodloužili.

Obrazek

1.kolo Freestylu:

    To už pomalu přišla řada na nás. Sárinka vypadala že se těší a má chut si hezky zaběhat a pochytat vše co jí hodím. Tak jsme vlítli na plac a za zvuků naší nové hudby jsme ukázali náš pruměr. Já byl spokojenej, protože se mi vedlo házet a sárinka makala až do konce. Ani ostatní češi si nevedli špatně. Verča s Ebinkou byly taky skvělí. Yva s Chase měla krásný první kolo, no a Míše s Arnikou se taky vše povedlo. Český růžek byl spokojený a chystal se na zrádnou MD.

Obrazek

Minidistance:

    Podle pravidel UFO je to zcela jinak, ale i zde bohužel pro nás, musí pes chytit disk :) Sárinka mě ale mile překvapila a ikdyž se mi nepovedlo moc dobře házet, tak disky pozorovala a pochytala 7,5 bodu. Dokonce chytla jeden disk za kterým se musela otočit čelem ke mně. Měla dnes svůj den. Nikdo z čechů nepropadl, asi až na Yvu. Těm se MD poslední dobou moc nedaří.

Obrazek

2.kolo Freestylu:

    Po pár hodinách klidného průběhu závodů tu byl náš druhý freestyl. Sárinku jsem musel probouzet a když holka zvedla hlavu, tak mi jí až bylo líto nutit do běhu :) Jenže je to holka co miluje frisbee a stačilo jí trochu projít a hodit dva, tři talíře a měla zas v očích tu radost ze hry. Druhé kolo bylo o trochu lepší než první. Hlavně z mého pohledu, cítil jsem se uvolněnější a víc jsem si to užíval. Zvládli jsme vše co jsme chtěli a tak jsme čekali na vyhlášení, jak to všichni dopadnem.

Obrazek

    Dopadlo to skvěle. Mi jsme se Sárinkou skončili myslím na 7 místě, Verča na 9 místě. Yva s Chas skončili na skvělém 3 místě a Míša s Arnikou celé klání začátečníků vyhráli :) Večer jsme se rozhodli že si uděláme výlet k moři, které jsme měli asi 40km. Výlet se nám vydařil, smočili jsme nohy v moři, nafotili pár trhlích fotek i nějaké video. Dali si skvělou večeři v místní přístavní restauraci. Večer jsme zasedli u stanu a po krátké rozpravě :) šli spát.

Obrazek

Neděle :

    Ráno jsme měli dost času a tak jsme vklidu pobalily, holky zaskákali na trampolíně a pak jsme vyrazily na závodiště sledovat ty nejlepší podle UFO. Tato asociace má závody a hodnocení postaveno trochu více na show. Bylo to znát, závodníci dělali jeden trik za druhým, ale moc neřešili to jestli pes disk chytí nebo ne. Takže v našem českém hloučku se otevřela debata o tom co je výhoda a co ne. Je rpavda že pokoukání je lepší asi na UFO ale větší cit a harmonie psa s psovodem je v USSDN aspon podle mě. Všechny sestavy byly něčím zvláštní a tak den rychle utekl. Byl tu konec a mi vyrazili na dlouhopu cestu domu. Příští rok bych chtěl jet na „Batch Casidy Cup“ což je největší závod podle UFO v evropě, určitě to bude stát za to.

 

Náhledy fotografií ze složky Assen UFO